Jak zregenerować wątrobę - lecznicze działanie oleju z ostropestu plamistego tłoczonego na zimno


Ostropest plamisty to roślina znana od wieków, podobna do naszego polnego ostu, kiedyś dziko rosnąca, ale dziś uprawiana celowo dla pozyskania oleistych nasion o cudownych właściwościach. Same nasiona ostropestu, jak i wytłaczany z nich olej, są doskonałym środkiem regenerującym wątrobę, ale również działają przeciwzapalnie, antynowotworowo oraz obniżają poziom cholesterolu we krwi.


Olej z ostropestu – zdrowotne właściwości

Zarówno same nasiona ostropestu, jak i olej z ostropestu są doceniane ze względu na swoje działanie prozdrowotne, a nawet lecznicze. W tych drobnych ziarnach kryje się cały wachlarz cennych składników, które mają dobroczynny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu:

  • witaminy, w tym szczególnie E, C i K

  • fitosterole (regulujące poziom cholesterolu)

  • flawonoidy

  • aminy biogenne (histamina, tyramina)

  • kwasy organiczne – w tym Omega 3

  • sylimaryna – występująca w wysokim stężeniu – w nasionach nawet do 3%


Olej z ostropestu – kto powinien systematycznie go przyjmować

Jeżeli na co dzień zmagasz się z dolegliwościami i problemami zdrowotnymi związanymi z obciążeniem wątroby, wysokim poziomem cholesterolu, stanami zapalnymi w organizmie to olej z ostropestu jest dedykowany dla Ciebie. Lista zastosowań w domowych kuracjach jest naprawdę długa:

· chroni i regeneruje wątrobę – pomaga odbudować zniszczoną błonę komórkową wątroby,

· zapobiega wchłanianiu toksyn wydzielających się podczas przemian metabolicznych oraz zanieczyszczeń pochodzących z wody, powietrza, żywności,

· pomaga w leczeniu schorzeń wątroby – zwłaszcza tych wywołanych żółtaczką, WZW, marskości wątroby oraz alkoholowego i niealkoholowego stłuszczenia wątroby,

· odtruwa organizm – ostropest jest skuteczny w niwelowaniu szkodliwego działania pestycydów, metali ciężkich, chemikaliów, leków, alkoholu lub substancji promieniotwórczych,

· chroni przed kamicą nerkową - może przeciwdziałać tworzeniu się złogów (kamieni) w drogach żółciowych i nerkach,

· zapobiega problemom żołądkowym i ułatwia trawienie, wspomaga odchudzanie,

· zalecany osobom, które mają problem z odczuwaniem łaknienia,

· działa przeciwzapalnie,

· stanowi bogate źródło antyoksydantów – eliminuje wolne rodniki,

· stosowany w profilaktyce i leczeniu cukrzycy oraz chorób układu krążenia,

· wspomaga leczenie schorzeń dermatologicznych – łagodzi oparzenia, podrażnienia naskórka, objawy alergii skórnych, egzemy i łuszczycy.


Jak przyjmować naturalny olej z ostropestu

Olej z ostropestu ma łagodny, ziołowy smak, dlatego możemy go przyjmować bezpośrednio z łyżeczki (2-3 razy dziennie po małej łyżeczce, najlepiej ok.30 minut przed jedzeniem i /lub po min.2 godzinach od przyjęcia swoich leków, którymi się kurujemy) lub dodawać na zimno do swoich ulubionych potraw: sałatek, sosów sałatkowych, smoothies, owsianek, gotowanych warzyw lub mięs.

Pamiętajmy przy tym, aby oleje tłoczone na zimno przechowywać w chłodnym (najlepiej 6-10) i ciemnym miejscu. Nie bądźmy zaskoczeni, kiedy w lodówce olej z ostropestu zacznie gęstnieć i na dnie butelki pojawi się osad. To świadczy tylko o naturalnym procesie tłoczenia i sedymentacji oleju.


Przeciwwskazania do przyjmowania oleju z ostropestu

Mimo 100 % naturalnego składu oleju nie zaleca się przyjmowania oleju z ostropestu kobietom w ciąży lub karmiącym, kobietom przyjmującym terapię hormonalną, a także pacjentom stosującym leki przeciwzakrzepowe lub psychotropowe. Nie ma też badań o wpływie oleju z ostropestu na dzieci poniżej 12 roku życia.


Jak wybrać najlepszy olej tłoczony na zimno

Aby cieszyć się jakością i skutecznością działania olejów, z zachowaniem powyżej opisanych właściwości, wybierajmy tylko oleje tłoczone na zimno i przechowywane w warunkach chłodniczych, z dala od światła i promieni słonecznych. W takim to bardzo prostym i naturalnym procesie, w prasach ślimakowych, w niskiej temperaturze (poniżej 40 stopni Celsjusza) z ziarna najwyższej jakości powstaje olej, który po krótkiej naturalnej sedymentacji, zostaje rozlany do szklanych, ciemnych butelek i wysłany do Twoich rąk. Prościej się nie da. Z jednego rodzaju certyfikowanego ziarna, powstaje 100% olej, bez filtracji, rafinowania, podgrzewania, bez żadnych dodatków konserwujących, polepszających smak lub zapach. 100 % oleju w oleju, nic więcej.

Polecamy oleje z małych, rodzinnych manufaktur, jak nasza, gdzie olej nigdy nie jest tłoczony „na zapas”, nie stoi na półkach sklepowych lub magazynowych. Nasz olej tłoczony jest pod zamówienia naszych klientów i rozlewany do butelek bezpośrednio przed dostawą/wysyłką. Dlatego nie możemy zrealizować Twojego zamówienia następnego dnia, a średnio dopiero po 3-4 dniach, bo tyle potrzebujemy czasu, aby przygotować olej specjalnie DLA CIEBIE.


Olej z ostropestu – nie tylko w kuchni, ale też jako preparat kosmetyczny

Olej z ostropestu został doceniony nie tylko jako suplement zdrowej diety i naturalny środek na wzmocnienie i regenerację organizmu, ale również jako wspaniały preparat kosmetyczny do stosowania na zewnątrz.

Oprócz wspomnianych wyżej właściwości regenerujących chory lub uszkodzony naskórek, olej z ostropestu będzie chronił nas przed promieniowaniem UV, wpłynie korzystnie na jędrność i elastyczność naszej skóry, wzmocni nasze włosy i paznokcie, poprawi kondycję naszych naczyń krwionośnych, zwłaszcza u osób zmagających się z problemami cery naczynkowej.

Czy znacie inny „chwast”, który może uczynić tyle dobrego?

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
9913b5bf90e9a36999385880d077a67b.png